Centralwings zmieni prezesa

MIR
opublikowano: 04-03-2008, 00:00

Rada nadzorcza spółki należącej do LOT ma dziś odwołać zarząd, czyli de facto prezesa Waldemara Królikowskiego.

Rada nadzorcza spółki należącej do LOT ma dziś odwołać zarząd, czyli de facto prezesa Waldemara Królikowskiego.

Zmiany w PLL LOT idą pełna parą. Po odwołaniu niemal całego zarządu narodowego przewoźnika (tymczasowo pozostał jedynie Konrad Tyrajski, wiceprezes ds. finansowych) miotła kadrowa trafi do Centralwings, spółki zależnej LOT. Ze stanowiskiem pożegna się bowiem prezes Waldemar Królikowski. Blisko trzy tygodnie wcześniej z funkcji wiceprezesa odwołano Cezarego Ciarcińskiego. Od tego czasu Waldemar Królikowski reprezentował zarząd jednoosobowo. Choć jego los od dłuższego czasu był w zasadzie przesądzony, gwoździem do trumny oka-zała się prezentacja fatal- nych wyników finansowych z 2007 r. Przypomnijmy, że spółka przyznała się do strat wysokości blisko 73 mln zł, podczas gdy plan zakładał 35 mln na minusie. To miał być też ostatni rok z ujemnym wynikiem finansowym. W tym roku spółka miała na siebie zarabiać.

Tymczasem w 2007 r. nowy zarząd Centralwings doprowadził do wyprowadzki części działów spółki z Łodzi i wymiany większości specjalistów. Przedstawiciele przewoźnika nie tracą jednak rezonu.

— Chcemy pokazać radzie plany rozwoju spółki i możliwości dojścia do pozytywnych wyników. Wiadomo, że ze względu na trudne uwarunkowania rynkowe w tym roku nie będzie to możliwe — mówi Kamil Wnuk z Centralwings.

73 mln zł Taką stratę zanotował Centralwings w 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu