Centrum Klima na dużym plusie

ANP
opublikowano: 13-05-2011, 00:00

Motorem wzrostu jest eksport. W planach spółki duża inwestycja i coroczna dywidenda.

Motorem wzrostu jest eksport. W planach spółki duża inwestycja i coroczna dywidenda.

Producent i dystrybutor urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych pochwalił się po I kwartale wzrostem zysku o 30 proc. r/r, do 21,43 mln zł. EBITDA skoczyła o 42 proc., do 2,1 mln zł, a przychody o ponad 25 proc., do 21,43 mln zł.

— Motorem wzrostu był eksport (+56 proc. r/r do 3,07 mln zł — red.). W wynikach widać też wpływ uruchomienia zakładu produkcyjnego w Wieruchowie k. Warszawy — mówi Marek Perendyk, prezes Centrum Klima.

Dodał, że realne są tegoroczne prognozy DI BRE dla spółki (111 mln zł przychodów i 10 mln zł zysku netto). Już w I kwartale 2012 r. może ona rozpocząć inwestycję wartą około 45 mln zł. Sfinansuje ją kredytem.

— Przygotowujemy projekt. Chcemy postawić w Wieruchowie drugi zakład produkcyjny z magazynem. Produkcja może wystartować na przełomie lat 2013-14 — dodaje Marek Perendyk.

Wydatki nie przeszkodzą wypłacaniu dywidendy w kolejnych latach. Z zysku za 2010 r. centrum Klima chce wypłacić 0,45 zł na akcję (w sumie 3,8 mln zł). Za tydzień zdecyduje o tym walne.

— Chcę, by polityka dywidendowa była kontynuowana w kolejnych latach — mówi prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Centrum Klima na dużym plusie