Centrum Serco dobije do 720 osób

DI
30-08-2012, 00:00

Brytyjska firma rozwija krakowskie centrum usług dla klientów z branży turystycznej. Głównie dla easyJet.

400, a może nawet 450, osób zatrudni do końca roku w Krakowie Serco, notowana na londyńskiej giełdzie spółka świadcząca usługi biznesowe. Większość nowych osób będzie pracować na stanowisku travel agent, czyli zajmować się planowaniem i organizacją podróży oraz dokonywaniem rezerwacji.

Centrum rośnie, bo Serco zdobyło nowego klienta. Firma podpisała wstępny (czyli pierwszy) trzyletni kontrakt na obsługę klienta z liniami lotniczymi easyJet. W ramach jego realizacji powstanie 250 miejsc pracy. Pozostałe etaty są związane z projektami dla innych klientów, których nazw Serco nie ujawnia.

— Mamy w planie duży wzrost zatrudnienia w dość krótkim czasie. Ponieważ poszukujemy osób z unikatowymi kompetencjami językowymi, czyli znajomością francuskiego, niemieckiego, włoskiego lub hiszpańskiego oraz przynajmniej bardzo dobrego angielskiego, nie tak łatwo się rekrutuje — mówi Małgorzata Raniszewska z Serco Polska.

Serco, które działa w Krakowie od 2009 r., ma 270 pracowników. Polski oddział zajmuje się obsługą klientów z branży turystycznej. Na świecie Serco ma 100 tys. pracowników i oddziały w 30 krajach.

Oferuje usługi biznesowe dla instytucji z sektora państwowego, w tym z obszarów zdrowia, edukacji, transportu, nauki i obrony oraz klientów prywatnych — usługi z branż handlowej, turystycznej, ubezpieczeniowej, finansowej, motoryzacyjnej i mediów. Kraków może się pochwalić największą liczbą pracowników zatrudnionych w sektorze usług — 19,4 tys. (druga — Warszawa — ma 14,2 tys.).

W grodzie Kraka w 2011 r. działało 55 centrów usług z zagranicznym kapitałem — wynika z danych Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Centrum Serco dobije do 720 osób