Ceny miedzi w Londynie spadają

DI, PAP
23-02-2012, 08:49

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu oznak, że słabnie globalny wzrost gospodarczy - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.398,75 USD za tonę, po spadku o 0,4 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec tanieje o 0,3 proc. do 3,8305 USD.

Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na maj staniała o 0,3 proc. i była wyceniana po 60.310 juanów (9.574 USD) za tonę.

W środę na rynki napłynęły słabsze dane o PMI w strefie euro i Chinach i na nich nadal skupia się uwaga graczy.

Wskaźnik PMI dla przemysłu Chin był w lutym na poziomie 49,7 pkt, poniżej 50 pkt. W styczniu wyniósł 48,8 pkt. Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

Gorsze były dane o PMI composite w strefie euro.

Indeks PMI composite w strefie euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w lutym 2012 r. 49,7 pkt wobec 50,4 pkt w styczniu. Analitycy szacowali tymczasem wartość indeksu na 50,5 pkt.

W środę agencja ratingowa Fitch Ratings obniżyła długookresowy rating zadłużenia Grecji do C z CCC i oceniała, że w bliskim terminie wysoce prawdopodobne jest bankructwo Grecji.

Fitch uznała, że swap długu Grecji doprowadzi do "ograniczonej niewypłacalności".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ceny miedzi w Londynie spadają