Ceny mieszkań w stolicy

opublikowano: 27-03-2019, 22:00

W Warszawie najwięcej za m kw. na rynku wtórnym zapłacimy w Śródmieściu, średnio około 13,7 tys. zł, wynika z analizy serwisu Morizon.pl.

Na cenę rzutuje atrakcyjne otoczenie centralnej dzielnicy. Drugie miejsce w rankingu z wynikiem 12 tys. za m kw. zajmuje Żoliborz. Ta najmniejsza pod względem powierzchni dzielnica od wielu lat uchodzi za bardzo ekskluzywną. Trzecią najdroższą dzielnicą jest Mokotów — 11,4 tys. zł/m kw. Jej wygórowane stawki to zasługa dobrego skomunikowania z centrum, licznych parków oraz utrwalonej opinii o wysokim prestiżu lokalizacji. Najniższe ceny mieszkań pozostają domeną dzielnic peryferyjnych. W Wawrze zbywcy średnio za mkw. oczekują ok. 7,3 tys. zł, a w Wesołej ok. 6,4 tys./m kw. Jest to stawka o ponad 37 proc. niższa od stołecznej średniej i o połowę mniejsza niż w Śródmieściu.

10,3 tys. Tyle średnio za metr kwadratowy na rynku wtórnym zapłacimy w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu