Ceny obligacji spadły

Anna Borys
opublikowano: 22-03-2006, 00:00

Ceny na rynku papierów skarbowych wczoraj nieznacznie spadły. Inwestorzy, z powodu wyższego kursu dolara, znów chętniej patrzą na rynki za oceanem. Waluta amerykańska zyskała na wartości po wypowiedzi Bena Bernanke, prezesa amerykańskiego banku centralnego (Fed). Wynikało z niej, że stan amerykańskiej gospodarki jest niezły i nie można wykluczyć podwyżek stóp procentowych.

Pogorszenie nastrojów na rynku obligacji w naszym regionie Europy potęguje niepewna sytuacja polityczna w kraju. Paniki jednak nie ma. Reakcje inwestorów na pomysły stworzenia nowej koalicji rządowej są wyważone. Panuje przekonanie, że rozwiązanie Sejmu jest mało prawdopodobne. Jednak ciągłe roszady polityczne mogą zaszkodzić atrakcyjności naszych papierów dla inwestorów zagranicznych.

Nic więc dziwnego, że we wtorek rentowności papierów 5-letnich obligacji wzrosły do 4,64 proc., wobec 4,61 na otwarciu, a 10--letnich do 4,82 proc. (4,80 proc). Dochodowość dwuletnich obligacji nie zmieniła się i, tak jak na otwarciu, wyniosła 4,13 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu