Ceny ropy spadają

DI, PAP
14-03-2013, 08:18

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 92,31 USD, po spadku o 21 centów.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 40 centów do 107,84 USD za baryłkę. Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, bo zapasy surowca w USA wzrosły - podają maklerzy.

Analitycy oceniali, że w minionym tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły - spodziewany był wzrost zapasów o 2,22 mln baryłek.

W środę swój raport o zapasach ropy przedstawił Departament Energii USA (DoE).

Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2,62 mln baryłek, czyli 0,7 proc., do 383,97 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE).

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 83 tys. baryłek, czyli 0,1 proc. do 120,44 mln baryłek - podał DoE.

DoE podał też, że zapasy benzyny spadły w tym czasie o 3,6 mln baryłek, czyli o 1,6 proc., do 224,3 mln baryłek.

"Może być kontynuacja wzrostów zapasów ropy, dopóki w USA nie zobaczymy pełnego ożywienia w gospodarce" - ocenia David Lennox, analityk Fat Prophets w Sydney.

"Nie widać powodów do wzrostów cen ropy, dopóki nie będzie szoku podażowego. Nie ma dynamicznych zmian popytu" - dodaje.

Wcześniej, we wtorek Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim raporcie, że zapasy ropy spadły o 1,38 mln baryłek.

Ropa w USA w środę staniała o 2 centy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ceny ropy spadają