Ceny ropy spadły o 3 proc.

opublikowano: 23-09-2022, 15:35
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ceny ropy spadły w piątek do poziomu niewidzianego od stycznia, gdy indeks dolarowy osiągnął najwyższy poziom od dwóch dekad – podaje agencja Reutersa.

Luke Sharrett/Bloomberg

Kontrakty terminowe na ropę Brent spadły o 2,65 USD, czyli 2,93 proc., docierając do poziomu 87,81 USD za baryłkę. Kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate (WTI) również poszły w dół, cofając się o 2,83 USD, 3,39 proc., do poziomu 80,66 USD.

Światowe akcje osiągnęły w piątek dwuletnie minimum, podczas gdy indeks dolarowy dotarł do najwyższego poziomu od dwóch dekad, wywierając presję na spadek cen ropy.

Spadek aktywności biznesowej w strefie euro pogłębił się we wrześniu, wynika z sondażu, który sugeruje, że nadchodzi recesja, ponieważ konsumenci ograniczają wydatki, zmagając się z kryzysem kosztów utrzymania.

Po tym, jak Rezerwa Federalna USA podniosła w środę stopy procentowe o 75 punktów bazowych, banki centralne na całym świecie poszły w jej ślady, dokonując własnych podwyżek, zwiększając ryzyko spowolnienia gospodarczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane