Ceny ropy w USA w dół

DI, PAP
opublikowano: 31-12-2014, 08:18

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku nadal spadają. Kończący się rok może być najgorszy dla notowań tego surowca od 2008 r. - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 53,38 USD, po zniżce o 77 centów.

Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 1,03 USD do 56,78 USD za baryłkę.

Na rynkach paliw trwa walka pomiędzy krajami OPEC a producentami ropy w USA o udziały w rynku i żadna ze stron nie zamierza ustępować.

W listopadzie OPEC utrzymał limit dostaw ropy bez zmian, na poziomie 30 mln baryłek ropy dziennie, pomimo że na rynkach jest dużo ropy, a popyt na nią nie jest zbyt wysoki.

Produkcji ropy nie zamierzają też zmniejszać producenci w USA.

"Na rynkach będziemy mieć kontynuację spadków cen ropy. Jeśli USA zmniejszyłyby produkcję ropy, to wsparłoby to notowania surowca, ale na razie nic nie zostało zrobione, aby powstrzymać spadki cen ropy" - mówi Hong Sung Ki, analityk rynku surowców w Samsung Futures Inc. w Seulu.

Tymczasem w środę zostanie opublikowany raport o zapasach paliw w USA. Analitycy oceniają, że zapasy pozostaną na najwyższym poziomie od czerwca i wyniosą 387,2 mln baryłek.

We wtorek ropa w Nowym Jorku w kontraktach na luty zdrożała o 51 centów do 54,12 USD za baryłkę.

Od początku 2014 r. ropa w USA staniała o 46 proc., a Brent staniała na ICE Futures o 48 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ceny ropy w USA w dół