CEO Alibaby: przepisy antymonopolowe są konieczne

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 23-11-2020, 09:13

Daniel Zhang, dyrektor generalny (CEO) koncernu Alibaba Group stwierdził, że projekt chińskich władz dotyczący przepisów mających na celu zapobieganie monopolistycznym działaniom platform internetowych jest „na czas i konieczny”, donosi Reuters.

Alibaba Group Holding
Alibaba Group Holding
fot. Bloomberg

W opinii szefa największej chińskiej firmy e-commerce takie działania powinny mieć dwubiegunowy skutek.

Rozwój i nadzór rządowy w branży to relacja, która polega na sobie nawzajem, tak aby przedsiębiorstwa platformowe nie tylko dobrze się rozwijały, ale także służyły zrównoważonemu i zdrowemu rozwojowi całego społeczeństwa – powiedział Zhang.

Podkreślił, że firmy internetowe z Państwa Środka zajmują obecnie czołowe miejsca w globalnym przemyślne online, co jest również zasługą działań Pekinu.

Wypowiedź Zhanga, zaprezentowana podczas World Internet Conference jest swoistym ukłonem koncernu wobec władz, które na początku listopada zablokowały debiut akcji Ant Group, fintechu powiązanego z Alibabą po rekordowej, sięgającej 37 mld USD ofercie IPO. Regulator zapowiedział poddanie ściślejszej kontroli udzielanych przez Ant pożyczek online i działalności operatora płatności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane