Cersanit zawodzi

KSA
opublikowano: 22-11-2010, 16:14

Różnice kursowe i przeszacowanie kredytów w walutach zjadły zyski ceramicznej grupy.

O 4 proc. potaniały wczoraj akcje, a o 3,6 proc. — prawa do akcji Cersanitu. Rynek negatywnie zareagował na opublikowany przez producenta elementów wyposażenia łazienek raport kwartalny. Strata netto Cersanitu za III kwartał pogłębiła się do 11,7 mln zł z 6,7 mln zł przed rokiem. Tymczasem analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się, że grupa wypracuje 12,5 mln zł zysku.

— Taka duża rozbieżność między wynikiem a oczekiwaniami jest głównie efektem dużo wyższej od oczekiwań straty na działalności finansowej ze względu na stratę z tytułu przeszacowania do rynku zadłużenia denominowanego w euro i strat na transakcjach zabezpieczających — podsumowuje Robert Maj, analityk KBC Securities.

Zysk operacyjny w III kw. wyniósł 52,5 mln zł i był wyższy od ubiegłorocznego o 3 proc., ale rynek oczekiwał więcej.

— To trzeci z rzędu kwartał, w którym Cersanit ma wynik operacyjny niższy, niż wynika to z konsensusu rynkowego — podkreśla Jakub Szkopek, analityk DI BRE.

Podtrzymuje rekomendację "redukuj".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Cersanit zawodzi