Certyfikaty dla architektów

DCZ
opublikowano: 22-10-2012, 00:00

Program certyfikacji Autodesk cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem projektantów z różnych branż.

Certyfikaty ze znajomości oprogramowania Autodesk na poziomie Associate i Professional uzyskali między innymi pracownicy biur architektonicznych DDJM i Aplus Studio Architektury.

— Oprogramowanie Autodesk jest naszym narzędziem pracy, w której liczy się szybkość i precyzja. Dlatego ważne jest dla nas efektywne i sprawne posługiwanie się nim. Stawiamy na zespół, który potrafi spełnić te wymagania, a międzynarodowy certyfikat jest tego wiarygodnym potwierdzeniem — mówi Maciej Skaza, architekt i właściciel APlus.

Aby zwiększyć szanse na uzyskanie certyfikatów, architekci skorzystali ze specjalnych kursów przygotowawczych towarzyszących egzaminom. Obecnie certyfikaty znajomości oprogramowania Autodesk mają już wszyscy pracownicy APlus. Konkurencyjny rynek motywuje pracodawców do poszukiwania i zatrudniania wykwalifikowanej kadry z potwierdzonymi kompetencjami. Uzyskanie przez pracowników uznawanego na całym świecie certyfikatu znajomości rozwiązań do projektowania może być elementem budowania przewagi rynkowej firmy.

— Z mojego punktu widzenia, jako osoby zarządzającej, kandydat, który ma certyfikat jest aktywny, umotywowany i wykorzystuje możliwości, jakie daje mu rynek. Ma to ogromne znaczenie przy przyjmowaniu do zespołu i ustalaniu dalszej ścieżki kariery — podkreśla Wojciech Miecznikowski, współwłaściciel DDJM.

Program certyfikacji Autodesk działa w Polsce od października 2011 r. Prowadzi go firma KnowledgePoint. Pozwala uzyskać certyfikat na poziomie Associate lub Professional w zakresie AutoCAD, Autodesk Inventor, AutoCAD Civil 3D, Autodesk Revit Architecture, Autodesk Maya i Autodesk 3ds Max. Kursy i egzaminy dla AutoCAD są dostępne w języku polskim, dla pozostałych w angielskim. Egzamin Associate jest teoretyczny, składa się z 30 pytań, które sprawdzają wiedzę z narzędzi, funkcji i często wykonywanych zadań w programach. Egzamin Professional jest praktyczny i składa się z 20 pytań. Każde wymaga użycia programu w celu stworzenia lub zmodyfikowania pliku danych, a następnie wpisania odpowiedzi w polu wprowadzania. Egzaminy można zdawać w dowolnej kolejności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu