Cetelem da kredyt na auto

BT, PZ
opublikowano: 18-04-2007, 00:00

Z opóźnieniem, ale jednak, za kilka dni Bank Cetelem wejdzie w nowy segment.

Z opóźnieniem, ale jednak, za kilka dni Bank Cetelem wejdzie w nowy segment.

Cetelem Bank, znany u nas przede wszystkim z kredytów ratalnych, gotówkowych i kart kredytowych wydawanych we współpracy ze sklepami, marketami czy hurtowniami, wchodzi na nowy rynek.

— Jesteśmy gotowi do startu z kredytami samochodowymi. Trwają ostatnie dopięcia systemów informatycznych — mówi Julia Ślusarska, rzecznik prasowy Cetelem Banku.

Start miał nastąpić już przed miesiącem, opóźniają go sprawy techniczne.

— Mimo poślizgu planów do końca roku chcemy udzielić kredytów za około 40 mln zł — ujawnia Julia Ślusarska.

Ponieważ Cetelem nie ma oddziałów, podobnie jak inne produkty zamierza sprzedawać we współpracy, tym razem we współpracy z komisami samochodowymi. Chce udzielać zarówno kredytów na samochody nowe, jak i na używane.

Będzie to drugi produkt uruchomiony przez spółkę w tym roku. W marcu do oferty trafiła karta kredytowa „hiper C”, dająca 5-procentowy rabat na zakupy we wszystkich hipermarketach. Dołączono do niej też wiele innych udogodnień.

Popyt na nią ma zrekompensować Cetelemowi utratę poważnego partnera kartowego, jakim była sieć hipermarketów Carrefour. Obecnie bank ma w portfelu 877 tys. wydanych kart kredytowych, o 57 tys. więcej niż na początku roku. Stawia go to w gronie największych wydawców kart — PKO BP czy Lukas Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT, PZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu