Chce przeżyć co najmniej 120 lat

Peter Thiel, jednej z bardziej znanych inwestorów z obszaru venture capital poszedł na „całość”. Zapowiedział, że zamierza dożyć wieku… co najmniej 120 lat, a ma to mu umożliwić m.in. specjalna dieta.

47-letni obecnie inwestor, który był współzałożycielem spółki PayPal i robił intratne zakłady związane z notowaniami akcji Facebooka, wyjaśnił, że codziennie przyjmuje m.in. ludzki hormon wzrostu.

Zobacz więcej

Peter Thiel Bloomberg

"Pomaga to utrzymać masę mięśniową, więc jest mniej prawdopodobne, aby doznać urazu kości czy stawów" – powiedział Thiel w wywiadzie dla Telewizji Bloomberg.

„Co prawda można martwić się, że w ten sposób zwiększy się ryzyko raka… ale wierzę, że uda się nam pokonać tę chorobę w następnej dekadzie.” – dodaje inwestor.

Wyjaśnił również, że stosuje dietę Paleo, nie je cukru, pije czerwone wino i regularnie biega.

Należący do Thiela Founders Fund inwestuje w wiele firm biotechnologicznych, które zajmują się badaniami nad  przedłużeniem długości życia człowieka, w tym w Stem CentRx Inc., który wykorzystuje technologię komórek macierzystych w terapii raka i Modern Meadow, która zajmuje się wzrostem skóry i mięsa w laboratoriach.

W wywiadzie nagranym przed publikacją książki Thiela “Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future” inwestor przedstawił też kilka swoich przemyśleń na temat stanu branży technologicznej. Przewiduje m.in., że Google przeżyje innych obecnych potentatów rynku takich jak m.in. Apple, Amazon a nawet Facebooka, w którego zarządzie sam zasiada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Chce przeżyć co najmniej 120 lat