Chęciny budują centrum edukacji

Agnieszka Jabłońska
19-03-2010, 00:00

Razem z Uniwersytetem Warszawskim gmina chce stworzyć centrum edukacyjne. Do zdobycia jest kontrakt za 30 mln zł.

Razem z Uniwersytetem Warszawskim gmina chce stworzyć centrum edukacyjne. Do zdobycia jest kontrakt za 30 mln zł.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za cztery lata gmina Chęciny będzie miała ośrodek naukowy z prawdziwego zdarzenia: Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej. Inwestycja ma kosztować 30 mln zł. Niedawno władze gminy, samorząd województwa świętokrzyskiego i Uniwersytet Warszawski (UW) podpisały w tej sprawie list intencyjny. Jest szansa, że przetargi ruszą jeszcze w 2010 r.

— Chcielibyśmy wbić pierwszą łopatę w 2011 r. W ośrodku będą prowadzone badania terenowe, zajęcia dydaktyczne. Znajdzie się w nim baza noclegowa dla studentów, sale konferencyjne i wykładowe. Zapotrzebowanie jest duże, bo co roku ze względu na walory geologiczne odwiedzają nas setki studentów z kraju i zagranicy — mówi Robert Jaworski, burmistrz Chęcin.

Wkładem gminy ma być teren pod ośrodek. Chęciny pracują nad formą prawną przekazania gruntu. UW stara się już o dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Świętokrzyskiego.

— Za tydzień uczelnia złoży aplikację o 20 mln zł. Ma już gotowe studium wykonalności — twierdzi Robert Jaworski.

Dofinansowanie projektu — według uniwersytetu — zadeklarowało też Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym przypadku chodzi o 10 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Jabłońska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chęciny budują centrum edukacji