Chełm czeka na galerię

MAS
02-06-2009, 00:00

Przy głównej obwodnicy Chełma powstanie pierwsze w mieście nowoczesne centrum handlowe — Galeria Chełmska.

Przy głównej obwodnicy Chełma powstanie pierwsze w mieście nowoczesne centrum handlowe — Galeria Chełmska.

Przy budowie obiektu znajdzie pracę prawie 400 osób, a kolejne 800 — w sklepach i dwóch marketach w gotowej już galerii. Jednym z nich będzie market budowlany Castorama, który zapowiada zatrudnienie 130 pracowników. Oprócz dwóch hipermarketów, w galerii znajdzie się około 110 sklepów i punktów usługowych. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 32 tys. mkw. Klienci będą mieli do dyspozycji ponad 700 miejsc parkingowych. Za wynajem powierzchni w Galerii Chełmskiej odpowiada DTZ — międzynarodowa firma doradcza.

Koncepcja architektoniczna centrum przewiduje dwie strefy handlowe: pierwsza połączy pasaże galerii handlowej i przestrzenie rozrywkowe z hipermarketem spożywczym, druga to specjalistyczna strefa hipermarketu dom i ogród, w którym będzie się mieściła Castorama. Budynki połączy pasaż z dużą ilością zieleni, gdzie w przyszłości organizowane będą imprezy plenerowe. Bryła galerii jest tak zaprojektowana, by zachować widok na zabytkowe centrum Chełma. W planie komunikacyjnym przewidziano dogodne strefy parkingowe i częściowo zadaszone alejki między obiektami galerii. Za projekt odpowiada łódzka pracownia architektoniczna APAVia i Partnerzy. Inwestorem galerii jest przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe Wilk z Chełma. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku, a jej zakończenie planowane jest na 2011 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Chełm czeka na galerię