Chemoservis wystrzelił

ABT
opublikowano: 06-07-2010, 00:00

Grupa wzbogaciła portfel zamówień i ujawniła tożsamość firmy, która znalazła się na jej celowniku

Grupa wzbogaciła portfel zamówień i ujawniła tożsamość firmy, która znalazła się na jej celowniku

Ten tydzień zaczął się pomyślnie dla Chemoservisu Dwory. Kurs firmy, zajmującej się usługami budowlano-montażowymi oraz remontami instalacji przemysłowych, wzrósł o 13,2 proc. Za jedną akcję inwestorzy na koniec sesji płacili 0,60 zł. Powód? To prawdopodobnie reakcja na wieść o podpisaniu listu intencyjnego dającego polskiej firmie wyłączność w negocjacjach, dotyczących kupna pakietu akcji K-Protos z Kralup. Chemoservis ma 90 dni na ustalenie warunków przyszłej transakcji.

W czwartek spółka informowała, że na przełomie lipca i sierpnia zakończy negocjacje w sprawie przejęcia zagranicznej spółki z branży, której roczne przychody za 2009 r. sięgają 50 mln zł, a zysk netto to 1,6 mln zł. Spółka zamierza sfinansować transakcję zakupu K-Protos (działa w tej samej branży) pieniędzmi z przeprowadzonej w lutym emisji akcji.

To nie koniec wieści z dolnośląskiej firmy. Wczoraj należący do Chemoservisu Zakład Energetyczny ZEN poinformował, że podpisze umowę z ArcelorMittal Poland. Wartość zamówienia wynosi 5,5 mln zł netto. Termin realizacji prac upływa 29 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu