Czytasz dzięki

Chętny na Empire State Building

WST
opublikowano: 20-06-2013, 00:00

Cammeby International Group, spółka z portfela inwestycyjnego potentata rynku nieruchomości — Rubina Schrona, zaoferowała 2 mld USD za zakup Empire State Bulding.

Otwarty w 1931 r. wieżowiec jest kontrolowany przez rodzinę Malkinów. Propozycję musi również zaaprobować Helmsely Trust, który jest głównym podnajemcą legendarnego obiektu.

„Wall Street Journal” określił ofertę jako nieoczekiwaną i dziwną. Chodzi przede wszystkim o jej wysokość, która znacznie odbiega od ostatnich wycen tej nieruchomości. W połowie ubiegłego roku wartość budynku wraz z zadłużeniem szacowano bowiem na od 2,33 mld USD do nawet 4,15 mld USD.

Empire State Bulding to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli USA. Jego oficjalna wysokość to 381 m, a wliczając antenę, wzrasta do 443,2 m. Powierzchnia użytkowa to około 257 tys. mkw. Posiada dwa słynne tarasy widokowe, które przyciągnęły już ponad 13,5 mln zwiedzających.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane