Chińczycy oferują 700 mln EUR za kupno AC Milan

PAP
opublikowano: 29-04-2016, 20:59

Grupa chińskich inwestorów chce przejąć piłkarski AC Milan, kierowany przez byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Według kilku źródeł zaoferowali około 700 milionów euro. Część tej sumy miałaby pójść na spłatę długów słynnego klubu.

Berlusconi, którego rodzinny holding Fininvest jest właścicielem Milanu, od ponad roku bez powodzenia szukał nabywcy udziałów (ale mniejszościowych) w tym klubie.

Zobacz więcej

AC Milan

ARC

Według jednego z anonimowych źródeł, na które powołuje się agencja Reuters, oferta chińskich inwestorów opiewa na 700 mln euro, wliczając długi. Teraz chcą kupić 70 procent akcji, a pozostałe - za rok lub półtora.

Jak dodaje Reuters, Fininvest odmówił komentarza. Drugie źródło podkreśla, że rozmowy mogą rozpocząć się dopiero po wyrażeniu zgody przez Berlusconiego, który nie jest zbyt chętny sprzedaży większościowego pakietu akcji, ale może zmienić zdanie.

W 2015 roku długi Milanu - zgodnie z rocznym sprawozdaniem finansowym zatwierdzonym w czwartek - wynosiły 188,5 mln euro. Jeśli więc transakcja dojdzie do skutku, Fininvest mógłby otrzymać około 500 mln euro.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu