Chiński producent stali zbankrutował

Dongbei Special Steel Group Co. poinformował, że nie jest w stanie wykupić obligacji wartości 852 mln juanów (131 mln USD).

Spółka nie jest w stanie wykupić ani nawet zapłacić odsetek od rocznych obligacji. Przyznaje jednocześnie, że wypadająca w przyszłym tygodniu spłata krótkoterminowych papierów dłużnych wartości 1,01 mld juanów także jest „wątpliwa”.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Tydzień temu Dongbei informowało, że szef spółki i przewodniczący Partii Komunistycznej, Yang Hua, popełnił samobójstwo.

Państwowy Dongbei Special Steel, z centralą w Dalian, produkuje różne rodzaje stali, w tym dla przemysłu motoryzacyjnego. 

Najniższe od 25 lat tempo wzrostu gospodarczego spowodowało, że w Chinach doszło do serii niewypłacalności spółek. Kryzys widoczny jest szczególnie mocno w branży stalowej, borykającej się z problemem nadmiernych mocy produkcyjnych. Chiny produkują więcej stali niż reszta świata razem wzięta. Rząd planuje zredukowanie potencjału produkcyjnego w ciągu pięciu lat o 150 mln ton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Chiński producent stali zbankrutował