Chiny ogłaszają nowe zwolnienia celne

opublikowano: 19-12-2019, 11:09

Chiny ujawniły nową listę zwolnień z ceł importowych dla sześciu produktów chemicznych i naftowych ze Stanów Zjednoczonych, kilka dni po tym, jak dwie największe gospodarki świata ogłosiły zawarcie pierwszej fazy umowy handlowej, informuje Reuters.

Zwolnienia będą obowiązywać przez rok od 26 grudnia, powiedział minister finansów, bez podania wartości dla importu wyłączonego z ceł.

Cła już nałożone na produkty amerykańskie nie zostaną zwrócone, dodało Ministerstwo.

Zwolnienia celne będą miały zastosowanie do czterech produktów chemicznych, takich jak metalocen, polietylen o wysokiej gęstości (HDPE) i specjalny gatunek liniowego polietylenu o niskiej gęstości (LLDPE), oraz do produktów rafinacji ropy naftowej.

Kelly Cui, główny analityk w firmie doradczej Wood Mackenzie, stwierdziła, że zwolnienia dotyczące produktów chemicznych będą korzystne dla takich firm, jak Dow Chemical, Exxon Mobil i Chevron Phillips Chemical, które od 2017 r. budują zakłady produkcji etylenu na bazie łupków i kierują je na Chiny jako główny rynek eksportowy.

Cui wskazała również, że wymienione produkty, metalocen HDPE i LLDPE, są wysokiej jakości specjalnymi surowcami z tworzyw sztucznych stosowanymi do produkcji opakowań i rur. Chiny są największym na świecie importerem polietylenu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane