Chmura zwiększa dynamikę rozwoju biznesu

Materiał partnera
opublikowano: 05-10-2017, 16:37
aktualizacja: 05-10-2017, 16:38

Firmy, które stawiają na mobilność, bezpieczeństwo i dostępność usług online, powinny rozważyć migrację do chmury obliczeniowej. – To dziś najlepszy sposób na efektywną pracę z firmowymi danymi – mówi o cloudzie Bartłomiej Danek, wiceprezes Beyond.pl.

Chmura sprawdzi się szczególnie w przedsiębiorstwach, które nie są w stanie przewidzieć, jak wielu użytkowników skorzysta w danym momencie z serwisu czy aplikacji. W przypadku fizycznych serwerów po przekroczeniu progu wydolności urządzeń strona po prostu przestaje działać.

Takie sytuacje zdarzają się najczęściej w branży e-commerce np. przed Świętami Bożego Narodzenia, kiedy wzrasta zainteresowanie zakupami online. Z podobnym problemem borykają się serwisy z biletami na koncerty gwiazd czy wydarzenia sportowe, które cieszą się dużą popularnością. Kolejnym przykładem mogą być blogi bazujące na nieprzewidywalnej aktywności użytkowników.

Brak dostępu do portalu lub aplikacji skutkuje utratą zaufania do marki, a co za tym idzie stratami finansowymi i wizerunkowymi. Serwery w chmurze dają możliwość natychmiastowego i dowolnego skalowania mocy obliczeniowej, co przekłada się na stały dostęp do danych przy płatności tylko za wykorzystaną moc obliczeniową. Cloud computing zwalnia także firmy z inwestowania w kosztowny sprzęt oraz nadzór nad nim przez dedykowanych specjalistów. Wybór odpowiedniego partnera w obszarze wirtualizacji w postaci doświadczonego operatora centrum danych zwiększa bezpieczeństwo oraz stabilność działania infrastruktury IT. Ponadto klient otrzymuje wsparcie w przypadku bieżących aktualizacji czy wystąpienia incydentów.

Wiele firm, które przykładowo korzystają z własnych serwerów czy sprzętu dedykowanego w zewnętrznym centrum danych, w kolejnym kroku decyduje się na wirtualizację. – Przenieśliśmy dane do chmury ze względu na jej elastyczność i bezpieczeństwo. Dodatkowo nasz dostawca Beyond.pl korzysta z nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz gwarantuje nam pomoc techniczną przez całą dobę – mówi Adam Tychmanowicz, CEO firmy Neptis SA (właściciel m.in. popularnej aplikacji dla kierowców Yanosik.pl).

Wybór miejsca przechowywania danych warunkuje to, jak funkcjonować będzie firmowa infrastruktura IT, aplikacje i systemy. Jest to zatem strategiczna decyzja dla nowoczesnych przedsiębiorstw. Lokowanie zasobów w profesjonalnym centrum danych nie tylko wyklucza awarie wynikające z nieodpowiednich warunków środowiskowych, ale także ryzyko dostępu do danych nieuprawnionych osób czy utratę danych przez brak całodobowego monitoringu.

Przy wyborze dostawcy cloud computingu istotne są nie tylko kompetencje usługodawcy w zakresie wirtualnych rozwiązań, ale także wsparcie w utrzymaniu i zarządzaniu środowiskiem oraz samą infrastrukturą IT, na jakiej świadczona jest usługa. Beyond.pl jest wiodącą firmą cloudową i oferuje dwa rozwiązania: Chmurę dla Biznesu opartą o technologię VMware oraz własną publiczną chmurę e24cloud. W przypadku obu platform można skorzystać z wiedzy doświadczonych administratorów.

W wyborze dostawcy pomagają także dokumenty standaryzujące poziom bezpieczeństwa w obiekcie. - Nasze Data Center 2 jest jedynym w Europie Środkowo-Wschodniej centrum danych z certyfikatem Rated 4 wg międzynarodowej instytucji American National Standards Institute – mówi Bartłomiej Danek, wiceprezes Beyond.pl. Audyt ANSI potwierdza, że nowe centrum danych poznańskiego dostawcy usług cloudowych jest „fault tolerant”, czyli w pełni odporne na awarie – pojedyncze błędy nie mają wpływu na działanie serwerowni. Jest to możliwe m.in. dzięki podwójnym rozwiązaniom dla wszystkich kluczowych systemów (zasilanie, chłodzenie, telekomunikacja). – Wszystko to sprawia, że na polskim rynku jesteśmy bezkonkurencyjni w zakresie bezpieczeństwa. Do tego mamy aż 12 lat doświadczenia w zarządzaniu środowiskami wirtualnymi różnej skali – kończy Danek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu