Chodorkowski odchodzi z Jukosu

03-11-2003, 16:12

PAP: Rosyjski oligarcha Michaił Chodorkowski ogłosił w poniedziałek, że opuszcza swoje przedsiębiorstwo, koncern naftowy Jukos, i nie zamierza w nim dalej pełnić funkcji prezesa.

"Odchodzę z przedsiębiorstwa. Jestem przekonany, że wysoce profesjonalny, zwarty zespół doświadczonych menedżerów poradzi sobie z pomocą Rady Dyrektorów z zadaniem globalizacji interesów JukosSibnieft" - poinformował Chodorkowski w oświadczeniu przekazanym Agencji Informacji Naftowej (ANI).

JukosSibnieft to znajdująca się w stanie tworzenia spółka, na którą składają się Jukos - drugi rosyjski producent ropy i

Sibnieft - piąta firma rosyjskiego rynku wydobycia ropy. Razem tworzą największą w Rosji i czwartą w świecie kompanię naftową.

Przedstawiciele Jukosu potwierdzili w rozmowie z PAP fakt rezygnacji Chodorkowskiego, jednak odmówili podania szczegółów i skomentowania sprawy.

Od 25 października Chodorkowski przebywa w areszcie oskarżony o przestępstwa prywatyzacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Chodorkowski odchodzi z Jukosu