Chroń swoje dane przed wyciekiem i utratą

opublikowano: 25-06-2019, 22:00

Rozwiązanie oferowane przez operatora Plus mogą stanowić mocny filar w rozwoju teleinformatycznym firm i tworzeniu polityki bezpieczeństwa danych w przedsiębiorstwach.

Podczas Akademii partnerem była firma Polkomtel Sp. z o.o. operator sieci telefonii komórkowej Plus, która od początku funkcjonowania dostarcza na rynek biznesowy usługi i rozwiązania teleinformatyczne wspierające skutecznie rozwój firm. W bieżącej edycji Akademii Wspierania Rozwoju MŚP poświęconej zagadnieniom bezpieczeństwa danych w sieciach teleinformatycznych operator Plus wprowadził słuchaczy w obszar technologiczny związany z narzędziami umożliwiającymi minimalizowanie ryzyka „wycieku i utraty danych” z urządzeń mobilnych między innymi z tak popularnych i dominujących na rynku telefonów typu smartfon.

Podczas prezentacji i dyskusji z panelistami zwrócono przedsiębiorcom uwagę na fakt przechowywania i przenoszenia na telefonach typu smartfon niekiedy takich samych danychjak zgromadzonych na komputerach użytkowanych w warunkach biurowych. Ryzyko utraty smartfona w wyniku zagubienia lub kradzieży najczęściej wiążę się również z utratą danych na nim zgromadzonych, takich jak kontakty, adresy, korespondencja e-mail, a być może również dane osobowe kontrahentów — co skutkuje koniecznością wejścia w procedurę wyjaśniającą z Głównym Urzędem Ochrony Danych Osobowych, zgodnie z obowiązującym od 28 maja 2018 Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych — RODO.

Prezentowana w trakcie paneluprzez operatora usługa klasy MDM o nazwie „Famoc” do zdalnego zarządzania urządzeniami mobilnymi, w tym smartfonami, umożliwia zdalne przejęcie przez administratora kontroli nad urządzeniem i w sytuacji ryzyka utraty danych — zablokowanie lub usunięcia danych z urządzenia — minimalizując ryzyko przejęcia treści przez osoby niepowołane. W tak dynamicznie postępującej aktualnie cyfryzacji segmentu przedsiębiorstw ochrona danych, w tym np. know-how firm, technologii, projektów rozwojowych czy w końcu danych osobowych swoich klientów i pracowników, jest wyzwaniem, które może zadecydować o pozycji rynkowej firmy i pespektywie biznesowej, a rozwiązania oferowane przez operatora Plus mogą stanowić mocny filar w rozwoju teleinformatycznym firm i tworzeniu polityki bezpieczeństwa danych w przedsiębiorstwach.

Jacek Sikorski

regionalny kierownik sprzedaży, departament Klientów Biznesowych Polkomtel

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane