Chwilowy zarobek

Zbigniew Kazimierczak
13-06-2006, 00:00

Na akcjach producenta folii można było zarobić 5 proc., ale tylko na początku sesji. Spółka myśli jednak o kolejnej emisji.

Prawa do nowych akcji Eurofilmsu, drugiego co do wielkości producenta folii typu stretch (rozciągliwej) w Polsce, zadebiutowały wczoraj na giełdzie po 4,20 zł. To 5 proc. powyżej ceny z oferty publicznej. Gorzej było ze starymi akcjami — te wystartowały z kursem 4,05 zł.

— Cieszę się, że inwestorzy zarobili i myślę, że będą zarabiać dalej, w miarę jak spółka zacznie wykorzystywać pieniądze z emisji na nowe inwestycje — mówił na początku sesji Tadeusz Nowicki, przewodniczący rady nadzorczej spółki.

Kiepskie nastroje na parkiecie sprawiły jednak, że kurs Eurofilmsu zaczął spadać i część sesji spędził na minusie.

Oferta spółki składała się z nieco ponad 8 mln akcji, połowę stanowiła nowa emisja. Zebranych około 16 mln zł pójdzie na zwiększenie mocy produkcyjnych: folii stretch (o połowę) i termokurczliwej (nawet o 100 proc.). Niepokój mogą jednak budzić informacje napływające od największego konkurenta warszawskiej firmy — greckiego koncernu Maillis. To lider naszego rynku, który sporo inwestuje.

— Popyt na rynku jest, a działania Maillisa potwierdzają, że rynek rośnie. Nie obawiamy się konkurencji — twierdzi Grzegorz Kędzierski, prezes Eurofilmsu.

Kierownictwo firmy już planuje kolejne inwestycje.

— Powinny ruszyć pod koniec przyszłego roku, szczegóły zostaną zaprezentowane w pierwszym kwartale 2007 r. — zapowiada Tadeusz Nowicki.

Pomysłów jest kilka.

— W grę wchodzi przejęcie, rozbudowa obecnego potencjału albo wprowadzenie nowego produktu z segmentu opakowań — mówi szef rady nadzorczej.

Pieniądze na to pochodziłyby z kolejnej emisji akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chwilowy zarobek