Chwytyrekrutacyjne

MK
opublikowano: 09-11-2007, 00:00

Poleca Dariusz Rossowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Aha!

Poleca Dariusz Rossowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Aha!

Tony Buzan: „Mapy twoich myśli”.

Menedżer staje codziennie wobec wielu pytań. Musi więc umieć trzeźwo myśleć i całościowo widzieć sytuację. Pomocą służy w tym mindmapping — metoda wynaleziona przez Tony’ego Buzana. Jego książka daje narzędzie, które pozwala błyskawicznie wyciągać wnioski z rozbieżnych przesłanek i dostrzegać nowe możliwości.

Martin Yates: „Nie daj się zaskoczyć na rozmowie kwalifikacyjnej”.

Rozmowa kwalifikacyjna to zmora dla obu stron. W pracy ważne są umiejętności interpersonalne, samodzielność, bezkonfliktowość, kreatywność, radzenie sobie ze stresem itd. Jak sprawdzić te predyspozycje, pisze Martin Yates w książce od lat wznawianej w USA. Przeważają w niej porady dla kandydatów. Dziś mało kto pracuje w jednej firmie do emerytury. Menedżer, który prowadzi rekrutację, jutro sam może dostać ciekawą ofertę i pójdzie na rozmowę jako kandydat. Każdemu z nas przyda się więc pełny zestaw chwytów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy