Cisza przed decyzją Fed

Anna Borys
opublikowano: 10-05-2006, 00:00

Na rynku długu wczoraj obserwowaliśmy nieznaczną korektę. Inwestorzy nie wykazywali dużej aktywności, bo wszyscy czekają na środową decyzję Fed. Jest niemal pewne, że władze monetarne Stanów Zjednoczonych po raz 16. z rzędu podniosą stopę procentową, tym razem z 4,75 proc. do 5 proc. Ciągle jednak gracze nie mają pewności co do dalszego kształtu polityki pieniężnej. Uważnie więc będą słuchali komentarza Bena Bernanke, nowego szefa Fed.

Polskie obligacje nie należą już do najbardziej atrakcyjnych. Wczoraj dziesięcioletnie amerykańskie papiery skarbowe osiągnęły rentowność 5,13 proc., zaledwie 5 pkt baz. niższą niż uważane za bardziej ryzykowne papiery polskie. Taka mała różnica nie zwabi międzynarodowych graczy.

Nic więc dziwnego, że rynek międzybankowy nieznacznie wczoraj osłabł. O godz. 15.30 rentowność dwuletnich obligacji wyniosła 4,40 proc. wobec 4,37 proc. dzień wcześniej, pięcioletnich wzrosła do 4,92 proc. z 4,90 proc., zaś dziesięcioletnich 5,18 proc. wobec 5,14 proc. na zamknięciu handlu w poniedziałek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cisza przed decyzją Fed