Citigroup i Lehman chcą kupić 25 proc. akcji China Life

Marek Druś
opublikowano: 07-06-2002, 11:55

Citigroup i Lehman Brothers negocjują kupno 25 proc. udziałów w China Life, największym chińskim towarzystwie ubezpieczeń na życie.

China Life prognozuje, że jego dochód z tytułu składek sięgnie w tym roku 120 mld juanów (14,5 mld USD). Oznacza to, że chińska spółka ma ok. 60 proc. udział w miejscowym rynku ubezpieczeń na życie.

Analitycy podkreślają, że chiński rynek ubezpieczeniowy jest obecnie jednym z najbardziej atrakcyjnych na świecie. Chiny są jednym z najliczniejszych krajów świata, jednocześnie jego obywatele w niewielkim stopniu korzystają z usług ubezpieczycieli. Jak się szacuje, statystyczny Chińczyk wydaje obecnie mniej na ubezpieczenia niż mieszkaniec Malezji, czy Tajlandii.

Z ostatnich analiz wynika, że ta sytuacja może szybko się zmienić. Do 2005 roku rynek ubezpieczeń w Chinach ma wzrosnąć ok. dwukrotnie.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Citigroup i Lehman chcą kupić 25 proc. akcji China Life