Citigroup wprowadzi elastyczny model pracy

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 30-06-2021, 15:36

Citigroup planuje zaoferować swoim pracownikom pracę w modelu hybrydowym na stałe. Pożyczkodawca twierdzi, że to rozwiązanie zapewni mu przewagę konkurencyjną w rekrutacji i przyczyni się do zatrzymywania talentów w firmie.

Citibank, Citigroup
fot. Bloomberg
Citibank, Citigroup fot. Bloomberg
Stefani Reynolds

“Pracownicy będą mieli możliwość pracy z domu w niepełnym wymiarze godzin” - powiedział jeden z szefów bankowości inwestycyjnej, Manolo Falco, podczas wirtualnego briefingu prasowego w środę.

Bardziej liberalne podejście odróżnia Citigroup od części jej głównych amerykańskich konkurentów, w tym JPMorgan i Goldman Sachs, którzy już poinformowali swoich pracowników o planowanym powrocie do biur.

Podczas gdy wiele banków z USA zamierza przywrócić w pełni stacjonarny tryb pracy, coraz większa grupa europejskich pożyczkodawców, w tym UBS, Societe Generale i Deutsche Bank, twierdzi, że większa elastyczność może pozytywnie wpłynąć na morale pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane