City Interactive królem rynku

Maciek Zbiejcik
opublikowano: 24-12-2010, 07:16

W 2010 r. portfele inwestorów z najlepszym wyczuciem puchły w trzycyfrowym tempie. Drożały głównie duże i średnie firmy. Małe zostały w tyle.

Inwestorzy w dobrych humorach kończą rok. Od stycznia do grudnia indeks szerokiego rynku zyskał ponad 19 proc., podobnie jak mWIG40. Indeks blue chipów skoczył o 16 proc. Małe spółki zostały daleko w tyle. Wskaźnik sWIG80 zyskał niecałe 9 proc. Przypomnijmy jednak, że w zeszłym roku indeks największych spółek wzrósł o 33 proc., a najmniejszych 62 proc.

Najszybciej drożejącym spółkom w tym roku nie przeszkadzały nawet korekty. Królem parkietu jest City Interactive. Na początku tego roku "PB" umieścił producenta gier komputerowych w gronie kandydatów do wzrostów w 2010 r. Było to nasze zestawienie "Ostatni mogą być pierwszym", w którym wytypowaliśmy spółki, które po mocnej przecenie w 2009 roku stać na odbicie w 2010 r. Innym naszym strzałem w dziesiątkę było Silvano. Obie spółki zapracowały dobrymi wynikami na mocne wybicie.

Więcej w "wigilijnym" Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciek Zbiejcik

Polecane