CMC Markets: Kontrakty na benzynę zejdą na 8-miesięczne minimum

Sprzedaż kontraktów na benzynę, zabezpieczoną pozycjami nastawionymi na zwyżki notowań oleju opałowego zaleca Colin Cieszynski z CMC Markets.

Przejście z sezonu letnich podróży samochodowych do sezonu grzewczego będzie groziło zejściem cen benzyny na 8-miesięczne minimum, czemu towarzyszyć mogą zwyżki notowań oleju opałowego i gazu ziemnego, napisał uczestniczący w ankiecie „PB” dla analityków surowcowych Colin Cieszynski, główny strateg rynkowy CMC Markets. Październik to statystycznie także najsłabszy w roku miesiąc dla ropy WTI. Jeśli ceny benzyny wyjdą dołem z notowanego we wrześniu zakresu 1,35-1,50 USD, może to skutkować zniżką do 1,26-1,20 USD, zapowiedział specjalista.

- W związku z tym, że mamy za sobą silne zjawisko El Niño, prawdopodobieństwo kolejnej, ciepłej zimy wydaje się niewielkie. Czy czeka nas zwyczajna zima, czy mroźna, będzie zależeć głównie od tego, czy rozwinie się zjawisko pogodowe La Niña, która sprzyja chłodom i – w efekcie – popytowi na surowce grzewcze – napisał specjalista.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CMC Markets: Kontrakty na benzynę zejdą na 8-miesięczne minimum