Co oglądają Polacy

opublikowano: 15-11-2019, 06:00

Najkrótsza odpowiedź na tytułowe pytanie mogłaby brzmieć: oglądają to, co chcą. Co więcej, oglądają też gdzie chcą, jak chcą i kiedy chcą. Takie czasy.

Wielu już prognozowało zmierzch kina, jako instytucji. Tymczasem ma się ono świetnie. Polacy coraz chętniej oglądają filmy na wielkim ekranie. A co? Coraz większą karierę robią filmowe biografie, wciąż na topie są animacje, polskie komedie romantyczne i filmy Patryka Vegi, do historii przeszły natomiast (przynajmniej na razie) ekranizacje lektur – taki obraz kina buduje Łukasz Muszyński z portalu Filmweb. Autor „Botoksu” gra, zdaniem filmoznawcy, w osobnej lidze. Skąd tak dobrze wie, co chce dostać polski widz?

- Robię badania – odpowiada Patryk Vega.

To dzięki nim wie, o czym ma być jego kolejny film, jakie ma wzbudzać emocje i których aktorów należy zaangażować, aby produkcja osiągnęła komercyjny sukces.
Jeszcze szybciej niż kinowych widzów przybywa w Polsce użytkowników platform streamingowych. Jak zmienia się i będzie się zmieniał ten rynek opowiada Michał Kreczmar z PwC.

Czy wiedzą Państwo co to jest TikTok? Jeśli nie, proponuję zapytać nastolatków, nawet tych ze szkoły podstawowej. Oni z pewnością wiedzą, a niektórzy z nich potrafią spędzać na TikToku ponad 3 godz. dziennie. O plusach i minusach współczesnych następców youtube mówi Bartek Sibiga z platformy społecznościowej DDOB.

Polacy oglądają też telewizję. Jaką, kiedy, jak często itd. Na wszystkie te pytania pozwalają odpowiedzieć badania telemetryczne. Jednak zdaniem Michała Wigurskiego z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji metody, które są stosowane obecnie nie przystają już do współczesnych realiów. Dlatego nasz rozmówca opracowuje zupełnie nowe. Komu ich wprowadzenie w życie - co ma nastąpić za dwa lata – przyniesie korzyści, a kto ma powody, by się ich bać? I na te pytania znajdą Państwo odpowiedzi w najnowszym podcaście.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania na pb.pl/dosluchania oraz w aplikacjach podcastowych (np. na Spotify lub na Lectonie).

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy