Co piszą o Polsce

DI
opublikowano: 20-03-2007, 00:00

Piraci na rynku broni

Piraci na rynku broni

Rosyjska gazeta wymienia Polskę wśród krajów, które produkują poradziecką broń bez licencji. Wicepremier Siergiej Iwanow oskarżył niektóre państwa dawnego bloku wschodniego o piractwo intelektualne i nielegalne korzystanie z radzieckich licencji na broń.

„Nie jest tajemnicą, że broń taka wciąż jest wytwarzana przez szereg krajów wschodnioeuropejskich, należących do NATO i Unii Europejskiej. Jest ona następnie dostarczana na rynki zewnętrzne często po dumpingowych cenach” — powiedział Iwanow.

Rosjanom chodzi przede wszystkim o produkcję automatu Kałasznikowa, na którego licencję ZSRR przekazał 18 krajom. „Na początku ubiegłego roku Polska podpisała kontrakt na eksport 30 tys. AK-47 i AKM do Iraku, nie otrzymując — jak to jest przyjęte w międzynarodowej praktyce — stosownej zgody Rosji" — pisze dziennik.

19 marca

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy