Coca - Cola buduje centrum

MAG
27-02-2007, 00:00

Producent napojów wydał 11 mln zł na logistykę w Niepołomicach.

Producent napojów wydał 11 mln zł na logistykę w Niepołomicach.

Coca-Cola HBC Polska uruchomiła centrum logistyczne przy zakładzie w Staniątkach w gminie Niepołomice. O inwestycji „PB” informował jesienią ubiegłego roku, firma pochwali się nią dziś.

— Uruchomienie centrum stanowi kolejny etap rozwoju zakładu w Staniątkach, który w skali Europy wyróżnia się zarówno pod względem jakości produkcji, jak i dbałości o środowisko naturalne — mówi Dan Nistor, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska.

Fabryka w Staniątkach zajęła pierwsze miejsce wśród zakładów koncernu w Europie Środkowej i Eurazji za jakość produktów i ochronę środowiska.

Centrum logistyczne ma ponad 7 tys. mkw. powierzchni i mieści 18 tys. palet produktów, będących odpowiednikiem np. 25 mln szklanych butelek coca-coli (tyle mieszkańcy Krakowa wypijają w dwa miesiące). Centrum stanie się miejscem dystrybucji wszystkich napojów produkowanych w Staniątkach na terenie Małopolski i do pozostałych centrów dystrybucyjnych w Polsce i za granicą. Fabrykę w Staniątkach uruchomiono w czerwcu 1993 r. Dziś zajmuje ona 15 ha, w tym 28 tys. mkw. powierzchni zabudowań. Ma trzy linie produkcyjne, zatrudnia 175 pracowników i wytwarza 28 proc. polskiej produkcji Coca-Cola HBC.

To kolejna w ostatnim czasie inwestycja koncernu. W listopadzie ubiegłego roku ruszyło centrum logistyczne w Radzyminie, wybudowane za 4 mln EUR (15,6 mln zł). Spółka ma zakłady produkcyjne w Łodzi i Tyliczu w gminie Krynica (rozlewnia wód naturalnych). W 2006 r. miała 18,9 proc. polskiego rynku napojów bezalkoholowych. Zatrudnia 2,9 tys. osób. Zainwestowała ponad 300 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Coca - Cola buduje centrum