Coinfirm złowił grubą rybę w Niemczech

opublikowano: 30-11-2020, 18:13

Wywodzący się znad Wisły Coinfirm to specjalista od zabezpieczania transakcji kryptowalutowych pod kątem przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. Właśnie pozyskał nowego klienta: Bankhaus von der Heydt.

To niemiecki bank z grupy von der Heydt, który świadczy usługi w zakresie zarządzania majątkiem i inwestycjami. Coinfirm pomoże instytucji zarządzić ryzykiem związanym z coinami. Od początku tego roku niemieckie banki mogą być depozytariuszami aktywów opartych o krytpowaluty i blockchain.

W portfolio Coinfirmu jest już kilkanaście banków — zarówno z USA, jak i Europy. Jednym z nich jest PKO BP. Coinfirm wspierał go przy wdrożeniu cyfrowego trwałego nośnika dokumentów (alternatywy np. dla płyty CD), opartego na technologii blockchain, na której to wyrosły krytpowaluty.

1,5 tys. — tyle kryptowalut monitoruje Coinfirm, który dysponuje jedną z największych na świecie baz danych operacji blockchain …

270 — … a tyle wskaźników ryzyka wykorzystuje do oceny każdej transakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane