Columbus Elite odwołał walne ws. połączenia z Saule

opublikowano: 26-01-2022, 07:26

Zarząd spółki Columbus Elite Global odwołał nadzwyczajne walne, które miało zdecydować o emisji połączeniowej z Saule.

Walne miało się odbyć 27 stycznia, ale zarząd nie otrzymał do tej pory opinii niezależnego biegłego rewidenta na temat wartości godziwej akcji spółki Saule, które miały stanowić wkład niepieniężny na pokrycie nowo emitowanych akcji serii E.

“Powyższe uniemożliwiło przedstawienie akcjonariuszom spółki z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym materiałów niezbędnych do podjęcia tej decyzji” - podano.

Ponadto nieprecyzyjny był zapis w porządku obrad ogłoszenia o zwołaniu walnego dotyczący projektowanych zmian w statucie spółki, wykraczających poza zakres zmian wynikających z podwyższenia kapitału zakładowego.

Jak zapewniono, niezwłocznie po otrzymaniu opinii niezależnego biegłego rewidenta z badania wyceny Saule, zarząd ponownie zwoła walne zgromadzenie.

Emisja akcji serii E miała objąć do 73,2 mln walorów, za które miało zostać przejęte 84,8 proc. akcji Saule, firmy specjalizującej się w produkcji elastycznych ogniw fotowoltaicznych w technologii perowskitowej.

W listopadzie ubiegłego roku podmiot ten wyceniono na ponad 0,9 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane