Czytasz dzięki

Comarch bierze zdrowie na Podlasiu

Krakowska spółka wygrała przetarg na budowę Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie. Zgarnie 24 mln zł i wybuduje ośrodek B+R w Białymstoku.

Comarch odniósł pierwszy sukces na polu rozwiązań IT dla służby zdrowia. Wygrał przetarg na budowę regionalnego systemu e-zdrowia w województwie podlaskim. O zamówienie ubiegały się także: konsorcjum Asseco i Kamsoftem, Compugroup Medical, Qumak i Enigma SI. Oferta tej ostatniej firmy została odrzucona przez zamawiającego. 

W ramach zamówienia krakowska firma wdroży system e-zdrowie w urzędzie marszałkowskim województwa podlaskiego (będzie się składał m.in. z repozytorium dokumentacji medycznej i portalu pacjenta) i systemy ERP dla 26 placówek medycznych, należących do władz samorządowych.
Termin realizacji kontraktu to 16 miesięcy.

Wygrana w przetargu pozwoliła Comarchowi zawrzeć z władzami Podlasia dodatkowe umowy – na budowę serwerowni w placówkach zdrowotnych (jej wartość to 2,4 mln zł) czy sieci WAN (3,7 mln zł).

Prof. Janusz Filipiak, prezes Comarchu, podkreśla, że spółka jest zainteresowana ubieganiem się o kolejne zamówienia w tym sektorze. Pierwsze - w województwie podkarpackim – zgarnęło Asseco Poland.

Comarch zwiększy aktywność we wschodniej Polsce nie tylko za sprawą zwycięstwa w przetargu.

Jak tłumaczy prof. Janusz Filipiak, kieruje się na wschód w poszukiwaniu pracowników, Rekrutuje już informatyków w Rzeszowie, a ostatnio zdecydowała się na uruchomienie centrum badawczo-rozwojowego w Białymstoku i zaczyna rekrutować do niego informatyków. Będzie zachęcała do ubiegania się o pracę studentów białostockich uczelni. Docelowo oddział Comarchu będzie działał na terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego lub w białostockiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy