Comarch nie zwalnia tempa w zatrudnianiu

GSU
opublikowano: 24-01-2020, 10:02

Informatyczna grupa, która w ubiegłym roku zwiększyła zatrudnienie o ponad 300 osób, w tym roku planuje utworzyć tyle samo miejsc pracy.

Na koniec 2019 roku grupie Comarch pracowało 6.349 osób, w tym 5.728 w Polsce. Wzrost zatrudnienia był pochodną rozwoju biznesu.

- W 2020 planujemy taki sam silny wzrost jak w 2019. Comarch ponownie, tak jak w poprzednich latach, utworzy 300 miejsc pracy, co odpowiada sporej wielkości nowej firmie – mówi Janusz Filipiak, prezes Comarchu.

Wzrost zatrudnienie wynikał m.in. z rozbudowy struktur, otwierania nowych biur za granicą, nowych długoterminowych kontraktów oraz realizowania prace badawczo-rozwojowych przy nowych i istniejących już produktach. 

Obecnie na stronach spółki znajduje się ponad 100 ofert pracy. 

Grupa co roku uruchamia letni program stażowy, dedykowany studentom kierunków informatycznych oraz pokrewnych z całej Polski. W zeszłym roku staż odbył się w 12 miastach i wzięło w nim udział 350 uczestników, z czego blisko 75 procent nawiązało dłuższą współpracę z Comarchem. 

– Do naszych zespołów rekrutujemy informatyków i programistów a także specjalistów ds. wdrożeń, konsultantów, analityków oraz inżynierów systemowych i inżynierów kontroli jakości. Coraz więcej wakatów otwieramy też na stanowiska związane zarówno z marketingiem, HR, obsługą prawną, finansami, jak i projektowaniem systemów IT – mówi Katarzyna Morga, dyrektor ds. personalnych w Comarch.  

Centrala spółki znajduje się w Krakowie, ale  posiada też biura w 18 polskich miastach na terenie całego kraju, m.in. w Białymstoku, Lublinie, Opolu czy Rzeszowie. 

– Mocno rozwijamy oddziały Comarchu w mniejszych miastach wojewódzkich. Mieszka w nich wielu, dobrze wykształconych specjalistów, którzy niekoniecznie myślą o przeprowadzce do większych aglomeracji, jak Gdańsk, Kraków czy Warszawa. Wolą mieszkać w rodzinnym mieście i tam też pracować –  mówi Katarzyna Morga.

Informatyczna grupa prowadzi działalność globalnie i ma swoje oddziały w blisko 50 miastach na całym świecie, począwszy od Australii, Azji Południowo-Wschodniej, przez Bliski Wschód oraz Europę aż po Stany Zjednoczone i kraje Ameryki Łacińskiej. W zagranicznych biurach pracują głównie przedstawiciele handlowi oraz konsultanci biznesowi. W rekrutacji na te stanowiska mogą brać udział zarówno mieszkańcy danego kraju, jak i specjaliści z Polski, a także osoby już zatrudnione w Comarch.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane