Comarch obniżył próg leasingu

KA
opublikowano: 24-11-2010, 00:00

Nawet małe firmy mogą leasingować oprogramowanie Comarchu. To rezultat umowy firmy IT z Grenkeleasing.

Nawet małe firmy mogą leasingować oprogramowanie Comarchu. To rezultat umowy firmy IT z Grenkeleasing.

Comarch ma nowego partnera leasingowego do sprzedaży swojego oprogramowania. To firma Grenkeleasing.

— Mieliśmy już pewne doświadczenia we współpracy z Grenkeleasing, ale nie mieliśmy umowy ramowej — mówi Joanna Dominiak, kierowniczka finansowania ERP w Comarchu.

Porozumienie Comarchu z Grenkeleasing zakłada, że umowy leasingowe będą zawierane na 18-36 miesięcy, a wskaźniki wykorzystywane do obliczania rat będą atrakcyjniejsze dla nabywców oprogramowania niż to, co standardowo oferuje Grenkeleasing. Najważniejsze wydaje się jednak, że wartość leasingowanego zamówienia może wynosić zaledwie 2,5 tys. zł netto. Dzięki temu z leasingu będą mogli korzystać użytkownicy aplikacji z rodziny Opt! ma. Dotychczas na własną rękę szukali firmy leasingowej, a Comarch za każdym razem musiał wyrażać zgodę na jej udział w zamówieniu. By uporządkować tę sytuację, Comarch rozpoczął rozmowy o umowie ramowej z Grenkeleasing.

— Ta firma bardzo często się pojawiała jako leasingodawca niewielkich zamówień składanych przez naszych klientów — przyznaje Joanna Dominiak.

— Nie ma górnej wartości zamówienia. Pod tym względem jesteśmy otwarci na propozycje klientów — dodaje Konrad Wiśniowski, prezes Grenkeleasing.

Ze wspólnej oferty można skorzystać dokonując zakupu bezpośrednio w Comarchu, albo u jego partnerów handlowych.

Comarch będzie kontynuował współpracę z Europejskim Funduszem Leasingowym (EFL). Oferta EFL przygotowana specjalnie z myślą o nabywcach aplikacji Comarchu zakłada 6 proc. oprocentowanie dwuletniej umowy leasingowej, którą może być objęte zarówno oprogramowanie, jak też związane z nim usługi. Dodatkowy warunek zakłada, że wartość kontraktu nie może być niższa niż 30 tys. zł netto, co praktycznie eliminuje możliwość skorzystania z tej oferty przez najmniejsze firmy zainteresowane pozyskaniem aplikacji Comarchu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Comarch obniżył próg leasingu