Commerzbank chce do DAX

opublikowano: 30-01-2023, 15:04
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Drugi niemiecki bank ogłosił w poniedziałek, że spełnia kryteria wejścia do indeksu blue chipów DAX, informuje Reuters.

To reakcja na ogłoszone wcześniej w tym miesiącu przez Deutsche Boerse wycofanie z indeksu niemieckich blue chipów spółki Linde. Operator niemieckiej giełdy 17 lutego ma ogłosić, kto ją zastąpi. Udział w indeksie oznacza wzrost popytu na akcje, choćby ze strony funduszy, które go naśladują.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że Commerzbank był w przeszłości w DAX, ale w 2018 roku został wycofany z indeksu. Teraz zgłasza, że chce do niego wrócić. Dlatego już w poniedziałek ogłosił, że jego wynik EBITDA w 2022 roku wyniósł 3,37 mld EUR i był dodatni już drugi rok z rzędu, co spełnia kryteria udziału w DAX. Dyrektor finansowa Bettina Orlopp poinformowała, że bank zdecydował się przedstawić te informacje już teraz aby umożliwić Deutsche Boerse rozważenie wprowadzenia Commerzbanku do DAX. Bank ma opublikować wyniki 16 lutego, przypomina Reuters.

Akcje Commerzbanku, właściciela polskiego mBanku, drożeją w poniedziałek o mniej niż 0,1 proc. Od początku roku ich kurs wzrósł już jednak o prawie 14 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane