Commerzbank wyznaczył nowych członków rady nadzorczej

ARŻ, Reuters
opublikowano: 01-04-2021, 21:41

Niemiecki Commerzbank wyznaczył w czwartek cztery nowe osoby, które mają wejść w skład jego rady nadzorczej. Uzupełni w ten sposób wakaty powstałe po niedawnych rezygnacjach dotychczasowych członków, pisze Reuters.

Commerzbank
Commerzbank
Krisztian Bocsi

Nowymi członkami rady nadzorczej Commerzbanku mają zostać Daniela Mattheus, Caroline Seifert i Frank Westhoff. Nazwisko czwartego kandydata na razie nie zostało podane do wiadomości publicznej. W niedzielę na przewodniczącego gremium wybrano Helmuta Gottschalka.

Rezygnacje, do których doszło w ostatnim czasie, były związane m.in. z planem restrukturyzacji Commerzbanku, na mocy którego pracę może stracić 10 tys. osób.

Bank zapowiedział, że doroczne walne zgromadzenie, podczas którego nastąpi głosowanie nad kandydaturami na członków rady nadzorczej, odbędzie się 18 maja w formie zdalnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane