Complex chce szlifierek

GRA
opublikowano: 18-01-2010, 00:00

Firma wystartowała w kolejnym przetargu prywatyzacyjnym. Jest jedynym chętnym na zakup fabryki Szlifierek Jotes.

Firma wystartowała w kolejnym przetargu prywatyzacyjnym. Jest jedynym chętnym na zakup fabryki Szlifierek Jotes.

Łódzki producent i dystrybutor łożysk szykuje się do kolejnego przejęcia. Wystartował w przetargu prywatyzacyjnym na zakup Fabryki Szlifierek Jotes. Jako jedyny.

— Jotes jest prawdopodobnie najlepiej rozpoznawalnym producentem szlifierek w Polsce, a jego produkty charakteryzują się długowiecznością — mówi Radosław Łodziato, wiceprezes Compleksu.

Po transakcji jego firma zamierza zainwestować w modernizację parku maszynowego oraz zwiększyć nakłady na badania i rozwój. Planuje też zwiększyć eksport Jotesu, wykorzystując do tego zagraniczne kanały dystrybucji.

— Produkty Jotesu będą uzupełnieniem oferty naszej grupy. W 2008 r. przeprowadziliśmy akwizycję spółki Quinto, produkującej m.in. krawędziarko-zginarki do blach oraz specjalistyczną, precyzyjną aparaturę dla górnictwa. Podobny profil działalności Jotesu, opierający się na produkcji maszyn, a także wspólna sieć dystrybucji obu spółek pozwolą osiągnąć znaczące synergie — zapowiada Radosław Łodziato.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu