Complex poszedł na zakupy

GRA
opublikowano: 03-07-2009, 00:00

Za ponad 6 mln zł producent łożysk przejmie od ARP dwie firmy. Inwestorom to się podoba.

Za ponad 6 mln zł producent łożysk przejmie od ARP dwie firmy. Inwestorom to się podoba.

Complex, łódzki producent łożysk, porozumiał się z Agencją Rozwoju Przemysłu w sprawie przejęcia od niej dwóch firm: Zakładów Elektromaszynowych-Elektronarzędzia Celma i Celma Tools.

Za pierwszą firmę Complex zapłaci 2,54 mln zł i dostanie w zamian 80 proc. udziałów. Z kolei 100 proc. udziałów drugiej będzie go kosztować 3,66 mln zł. Za obie firmy zapłaci w pięciu ratach. Żeby transakcje doszły do skutku, zgodę musi wydać walne zgromadzenie ARP.

Szczegóły transakcji i dalsze plany połączonych firm nie są na razie znane, ale spółki przekażą je rynkowi na dzisiejszej konferencji prasowej. Na razie wiadomo jedynie, że Complex zobowiązał się zainwestować w ciągu czterech lat w przejętych spółkach co najmniej 2 mln zł.

ZE-EN Celma zajmuje się produkcją elektronarzędzi, m.in. wiertarek, młotków, szlifierek i narzędzi do obróbki drewna. Podobny profil ma Celma Tools: specjalizuje się w produkcji i sprzedaży elektronarzędzi.

Będzie to drugie przejęcie w giełdowej historii Compleksu. Na razie udało mu się kupić tylko spółkę Quinto, zajmującą się produkcją maszyn górniczych. Zapłacił za nią ponad 3 mln zł. To oznacza, że ma jeszcze do dyspozycji pieniądze z oferty publicznej poprzedzającej jego debiut na giełdzie w 2007 r. Complex pozyskał wtedy ponad 18 mln zł.

Informacja o transakcji została wczoraj opublikowana przed zamknięciem sesji. Spodobała się inwestorom, bo kurs zaczął rosnąć (wcześniej w zasadzie się nie zmieniał). Papiery Compleksu zakończyły sesję na ponad 7-procentowym plusie i kosztowały 1,5 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu