Computacenter zatrudni w Poznaniu ok. 200 osób

  • PAP
opublikowano: 28-03-2018, 17:29
aktualizacja: 28-03-2018, 17:30

W sierpniu 2018 r. rozpocznie działalność w Poznaniu jeden z wiodących na świecie dostawców usług IT, brytyjska firma Computacenter; ma ona zatrudnić w nowym biurze ok. 200 osób - podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

"Polska to najbardziej atrakcyjny kierunek lokowania inwestycji z sektora usług dla biznesu w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Nad Wisłą mamy już ponad 1100 centrów BSS, podczas gdy przykładowo w Czechach jest ich cztery razy mniej, a na Słowacji zaledwie 65" - wskazał, cytowany w komunikacie, wiceprezes PAIH Krzysztof Senger.

Dodał, że takie projekty stanowią również "znaczny kawałek naszego tortu". "W tamtym roku pomyślnie zamknęliśmy ich 26, a na ten moment obsługujemy 51. Poznań - obok Warszawy, Wrocławia, Krakowa czy Łodzi - należy do najsilniejszych ośrodków rozwoju BSS w Polsce" – podkreślił.

Jak poinformowała PAIH, która doradzała Computacenter przy wyborze lokalizacji, Poznań to najnowszy oddział spółki. Niedawno firma uruchomiła też dwie nowe placówki w Ameryce Północnej.

"Otwieramy nowe centrum w Poznaniu, ponieważ to idealna lokalizacja, umożliwiająca obsługę zarówno istniejących, jak i przyszłych klientów. Ta inwestycja to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na nasze usługi oraz otwarcie się na współpracę z nowymi międzynarodowymi podmiotami, aktywnymi na rynkach europejskich" - wyjaśnił, cytowany w komunikacie, Paul Anderson z Computacenter. Placówka ma się "skoncentrować na obsłudze klientów w języku niemieckim".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu