Computerland pogłębia przecenę

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 06-06-2002, 00:00

Przez całą wczorajszą sesję, najgorszą spółką z grona emitentów których walory wchodzą w skład indeksu WIG 20 był Computerland. Warszawski integrator już na otwarciu notowań znalazł się na minusie, a kolejne godziny handlu umocniły jedynie spadkową tendencję. Co gorsza, korekcie towarzyszyły wzmożone obroty. Ich wartość wyniosła ostatecznie 7,8 mln zł i o ponad 4 mln zł była wyższa od tegorocznej średniej. Trend spadkowy zapoczątkowany został podczas wtorkowej sesji, którą papiery spółki zakończyły 3-proc. stratą. Środowe kwotowania zbiły wycenę walorów o kolejne 2,3 proc.

Analiza wykresu notowań akcji spółki jednoznacznie sugeruje techniczną korektę, po gwałtownym wzroście wyceny, jaka miała miejsce w drugiej połowie maja. W ciągu dwóch tygodni cena akcji przedstawiciela sektora zaawansowanych technologii wzrosła z poziomu około 117 zł do ponad 132 zł. Tym samym znacząco przekroczyła poziom ceny konwersji obligacji zamiennych na akcje, która wynosi 120 zł. Przez długi czas była to silna bariera ograniczająca aprecjację kursu.

Do redukcji ilości papierów spółki w portfelach zachęcać może inwestorów także ostatnia rekomendacja CDM Pekao SA. Analitycy oceniając atrakcyjność akcji przedsiębiorstwa na poziomie „neutralnie” twierdzą, że dotychczasowy kurs nieznacznie przekraczał fundamentalną wartość akcji. Rekomendujący uważają, że w wycenie rynkowej zawarte są już wszystkie informacje mające bezpośredni wpływ na działalność firmy (m.in. bardzo wysoką progresję wyników finansowych, szum wokół systemu IACS czy połączenie ze spółką CL Zdrowie). Skłoniło to analityków do obniżenia rekomendacji z „ponad rynek”, co przez część rynku mogło zostać odczytane jako zapowiedź końca spektakularnej aprecjacji notowań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy