Control Process zmierza na GPW

KSA
opublikowano: 10-06-2010, 00:00

Jeszcze w tym roku spółka chce przeprowadzić ofertę wartą kilkadziesiąt milionów złotych.

Jeszcze w tym roku spółka chce przeprowadzić ofertę wartą kilkadziesiąt milionów złotych.

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, pod koniec roku na głównym parkiecie warszawskiej giełdy pojawi się Control Process — generalny wykonawca instalacji przesyłowych i pomiarowych.

— Trwają prace nad prospektem emisyjnym. Chcemy go złożyć w Komisji Nadzoru Finansowego w III kwartale. Trudno oszacować, ile będzie trwała procedura zatwierdzenia, ale chcielibyśmy zadebiutować na GPW jeszcze w tym roku — mówi Marian Wiatr, prezes Control Process.

Wraz z dwoma synami jest właścicielem spółki. Po przeprowadzeniu oferty publicznej rodzina chce zachować kontrolę nad firmą.

— Ostateczny kształt ofert będzie dopiero ustalony, ale na tym etapie można powiedzieć, że sprzedawane będą głównie nowe akcje — informuje Paweł Głogowski, wiceprezes i dyrektor finansowy Control Process.

Wartość oferty szacowana jest na kilkadziesiąt milionów złotych.

— Te pieniądze pozwolą nam przyspieszyć rozwój. Nie bez znaczenia jest również to, że jako spółce giełdowej będzie nam łatwiej uzyskać finansowanie z innych źródeł, np. kredytów — mówi Marian Wiatr.

Control Process sukcesywnie powiększał w ostatnich latach grupę kapitałową o nowe podmioty. Nadal chce się rozwijać w ten sposób.

— Wciąż interesują nas przejęcia, szczególnie firmy z doświadczeniem w budowie elektrowni — przyznaje Marian Wiatr.

Teraz grupa zatrudnia około tysiąca osób. Powiększy się w centrum badawczo-rozwojowe. Będzie kosztowało 78 mln zł, z czego prawie 28 mln zł dofinansowuje PARP. Prace przy projekcie powinny się zakończyć z końcem 2014 r.

Control Process miał w 2009 r. 103,6 mln zł jednostkowych przychodów i 11,3 mln zł zysku netto. Jest w trakcie przygotowywania raportu skonsolidowanego. Zdaniem zarządu dane skonsolidowane będą lepsze od jednostkowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy