Copernicus TFI sprzedane

GN
opublikowano: 25-07-2008, 00:00

Dom maklerski Copernicus Securities za niewiele ponad 25 mln zł kupił TFI z 2,5 mld zł aktywów.

Dom maklerski Copernicus Securities za niewiele ponad 25 mln zł kupił TFI z 2,5 mld zł aktywów.

Copernicus Securities realizuje zapowiedziany w marcu na łamach „PB” plan zbudowania grupy finansowej działającej w Europie Środkowej i Wschodniej. Za uzyskane od nowych akcjonariuszy 25 mln zł kupił Copernicus Capital TFI, z którym wcześniej nawiązał współpracę operacyjną, i od którego przejął nazwę.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni z ceny zakupu. To bardzo ważne wydarzenie, które pozwoli na dynamiczny rozwój grupy — mówi Marcin Billewicz, szef corporate finance w Copernicus Securities.

TFI, które dziś ma 24 fundusze i 2,5 mld zł aktywów, ma się szybko rozwijać.

— Skoncentrujemy się na funduszach zamkniętych dedykowanych inwestorom, którzy szukają dobrej struktury do zarządzania majątkiem. Uruchomimy też fundusze skierowane do szerszego grona inwestorów — zapowiada Radosław Solan, wiceprezes Copernicus Capital TFI.

Na początek utworzą trzy: inwestujący w spółki w Rosji i krajach bałtyckich, o alternatywnej strategii zarządzania i inwestujący w branży odnawialnych źródeł energii oraz na rynku gazów cieplarnianych. W planach są też subskrypcje istniejących funduszy, otwarty fundusz pieniężny oraz fundusz szukający okazji do dużych zysków w trudnych transakcjach. Grupa, w której oprócz domu maklerskiego i TFI jest agencja IR, powiększy się o biuro księgowe obsługujące fundusze. Najpóźniej w 2010 r. Copernicus ma zadebiutować na GPW. Copernicus Securities powstał pod koniec lutego, gdy trójka menedżerów — Marcin Billewicz, Marek Witkowski i Radosław Solan — wykupiła od estońskiego Evli Securities dom maklerski Suprema.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu