Copi w portfelu Arcusa

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 07-02-2008, 00:00

Copi planowało samodzielne wejście na nowy rynek. To już nieaktualne. Spółka trafi do notowanej na parkiecie grupy Arcusa.

Copi planowało samodzielne wejście na nowy rynek. To już nieaktualne. Spółka trafi do notowanej na parkiecie grupy Arcusa.

Arcus podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia docelowo 100 proc. akcji Copi.

— Nasze firmy doskonale się uzupełniają pod względem portfela produktów. Mamy też różnych klientów — mówi Bartłomiej Żebrowski, prezes Arcusa.

Warszawska firma spec-jalizuje się w zintegrowa-nych systemach zarządzania dokumentem i korespondencją masową, Copi oferuje rozwiązania do przechowywania i ochrony infor- macji.

— Pierwotnie myśleliśmy, że zdobędziemy kapitał na inwestycje, wchodząc na New Connect. Ale porozmawialiśmy z Arcusem i uznaliśmy, że to lepsze rozwiązanie — tłumaczy Robert Wodziński, prezes Copi.

Wartość transakcji ustalono na 12-16 mln zł w zależności od wyników Copi. Ten szacunkowo w 2007 r. zanotował 46 mln zł sprzedaży i 0,8 mln zł zysku, na ten rok zapowiada odpowiednio 68 mln zł i 2 mln zł.

— Dużo ostatnio zainwestowaliśmy, teraz będziemy zbierać plon — tłumaczy Robert Wodziński.

Arcus bada stan prawny i finansowy Copi. 51 proc. kapitału powinien przejąć jeszcze w tym półroczu, a resztę w ciągu dwóch lat.

— To nie koniec naszych akwizycji. Prowadzimy także inne rozmowy. Myślę, że w ciągu trzech miesięcy będziemy mogli ogłosić kolejny projekt — zapowiada Bartłomiej Żebrowski.

Przejęcia nie są uwzględnione w prognozach Arcusa, który na ten rok obiecuje 120 mln zł przychodów oraz 8 mln zł zysku operacyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu