Corab znów inwestuje w strefie

opublikowano: 31-08-2017, 22:00

Producent mocowań do paneli wyda 10 mln zł na rozbudowę zakładu w Olsztynie. To 28. zezwolenie w strefie.

W tym roku Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna sypie zezwoleniami jak z rękawa — 28. zezwolenie dostała firma Corab, producent mocowań do modułów fotowoltaicznych, który planuje reinwestycję w zakładzie w Olsztynie. Firma chce zwiększyć moce i zdywersyfikować produkcję. Dlatego na 2,5 ha wybuduje centrum logistyczno-magazynowo-produkcyjne, wyda co najmniej 10 mln zł i zwiększy zatrudnienie o 10 osób — do 98 pracowników. To drugie zezwolenie tej spółki.

W ramach pierwszego zainwestowała już 9,9 mln zł. Firma powstała w 1991 r. Od początku działalności zajmuje się techniką satelitarną, a jej główna działalność to dostawy sprzętu do odbioru kodowanych i niekodowanych programów satelitarnych. Firmy, które w tym roku dostały zezwolenia na inwestycje w warmińsko-mazurskiej strefie, obiecują 1,6 mld zł nakładów i stworzenie 1414 miejsc pracy. Przez cały ubiegły rok strefa wydała 14 zezwoleń, w których firmy zadeklarowały 167,9 mln zł i 359 etatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu