Coraz popularniejsza sprzedaż

DCZ
opublikowano: 14-10-2010, 13:47

Handel to dziś najpopularniejsze zajęcie wśród poszukujących i jednocześnie najczęsciej oferowane przez pracodawców zajęcie. Pracuje w nim 7 proc. Polaków.

Zobacz więcej

Handlowcy znajdą pracę w zasadzie w każdej branży.

— Zainteresowani pracą w handlu wybierają pracodawców z dużych miast: Warszawy, Poznania i Katowic. To tam jest największe zapotrzebowanie na takich pracowników. Najwięcej propozycji zatrudnienia w handlu jest na Mazowszu — prawie co czwarta. Szuka się sprzedawców, kasjerów, specjalistów ds. rozwoju sprzedaży, przedstawicieli handlowych, a także kierowników i menedżerów — mówi Marta Krauze z portalu rekrutacyjnego otoPraca.pl.

Handlowcy znajdą pracę w zasadzie w każdej branży.

— Jeszcze kilka miesięcy temu pod względem liczby ofert dla nich dominował sektor medycyna/farmacja. Teraz większe zainteresowanie pracownikami sprzedaży przejawia branża usług finansowych i ubezpieczeniowych — informuje Monika Aleksandrowicz, konsultant ds. rekrutacji w Grafton Recruitment Polska.

Kandydatów do pracy w sprzedaży jest wielu, ale wymagania pracodawców są duże.

— Wbrew dość powszechnemu przekonaniu praca handlowca nie należy do najłatwiejszych i nie każdy ię do tego nadaje. Ten zawód wymaga specyficznych kompetencji: komunikatywności, kultury osobistej, odporności na stres i opanowania, których nie można się nauczyć — mówi Monika Aleksandrowicz.

Najważniejsze wymagania pracodawców to nie tylko doświadczenie w sprzedaży, ale też dobra znajomość branży. Coraz częściej oczekują więc wykształcenia przydatnego w sektorze, w którym będzie się pracować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Coraz popularniejsza sprzedaż